תעשיות גומי עין שמר – טכנולוגיות

אקסטרוזיה

פרופילי אקסטרוזיה וצינורות מיוצרים תוך שימוש בפיה לפי תכנון מסוים או חתך נדרש. סוגים שונים של יכולות ראש אקסטרודר מאפשרים לנו להציע מגוון רחב של גדלים ופרופילים, במאות צורות ועיצובים שונים, בהתאם לדרישות הלקוח.

קווי הייצור לאקסטרוזיה שלנו:

 • יכולת משקל – 15 ק"ג/מטר
 • יכולת רוחב – 450 מ"מ
 • יכולות קו-אקסטרוזיה
 • בקרת איכות מקוונת רציפה תוך שימוש בציוד ספציפי

הזרקה בתבניות

ייצור המוצר בתבנית סגורה נותנת לנו את הגמישות הנדרשת להתאמה מהירה, ולייצור טווח רחב של מוצרים בתבניות בדיוק רב, עם בקרת מידות מעולה ובאופן עקבי. זמני המחזור המהירים יותר מאפשרים לנו לייצר מגוון של צורות מותאמות עם פחות בזבוז של גומי.

כבישה

שליטה על המשקל, המידות והתנוחה של התערובת הטעונה מאפשרת לנו לשלב ולאחד את הגומי עם מתכת או פלסטיק ועם חומרי טקסטיל מחוזקים, במידות ובצורות שונות.

שיטות גיפור

טכנולוגיות הוולקניזציה הרציפה שלנו:

 • תהליך הקשחה UHF כולל יחידות מיקרוגל ותעלות אוויר חם לצורך חימום מהיר ואחיד במשך כל תהליך הייצור (תעלת אוויר חם משמשת, למשל, לחיבור בין הגומי והמתכת)
 • גיפור באמבט מלח עבור פרופילים עם חתך מיוחד, וקו-אקסטרוזיה של חומרים שונים ותרכובות על-תחמוצת
 • מערכת קיטור בלחץ עבור צורות מיוחדות ומנות ייצור קטנות

ערבוב וייצור תערובות

המטרה שלנו: לייצר תערובת (ומוצר) עם פיזור וחלוקה אחידים של ה"מרכיבים"

תהליך הערבוב וייצור התערובות שלנו כולל את השלבים הבאים:

 1. תכנון התערובת ("מתכון") בהתאם לדרישות, ליישומים ולתקנים הרלוונטיים.
 2. תכנון ופיתוח תהליך הערבוב תוך שימוש במערבל (מיקסר) מתוצרת בנבורי (Banbury) במרווחי זמן מהירים, ובמערגלי גלילים כדי להשיג הטמעה, פיזור וחלוקה אחידים
 3. בדיקת התכונות לפי החומר, המוצר, הדרישות והתקנים

פרופילי אקסטרוזיה

פרופילי אקסטרוזיה מסיליקון מיוצרים תוך שימוש בפיה לפי תכנון מסוים או חתך נדרש. סוגים שונים של יכולות ראש אקסטרודר מאפשרים לנו להציע מגוון רחב של גדלים ופרופילים, במאות צורות ועיצובים שונים, בהתאם לדרישות הלקוח.

דגשים עיקריים
 • פרופילים וצינורות מסיליקון בעיצובים, רמות קושי וצבעים שונים
 • פרופילים מוקשים וספוגיים
 • פרופילים לא דליקים EN 45545-2 (HL1, HL2, R23, R24)
 • פרופילים שקופים למגע עם מזון FDA GRADE
 • גודל מקסימאלי – 70*100 מ"מ
ניתן למצוא מגוון יישומים לפרופילי סיליקון:

אטמים לדלתות פנים, חוץ ותעשייתיות, חלונות (לבידוד מקסימאלי בטמפרטורות קיצון), רכבות, אוטובוסים, פרופילים לתחום המזון, איטום פרגולות, בריכות שחיה ועוד

תהליך 'פריפורמינג' – preforming – בניית הצורה מראש, לפני תהליך הגיפור

תהליך ייצור זה מתייחס לתכנון הממשי של האריג המחוזק. אנו משתמשים במכבש מיוחד כדי ליצור את הצורה הספציפית של האריג, כדי ליצור התאמה מושלמת עם הדיאפרגמות שלנו, המיוצרות בתבניות צורתיות.

מפרקים מגופרים (גיפור פנים אל פנים)

הפרופיל המושחל המגופר במלואו מקושר לאטם בכל גודל נדרש באמצעות מחברים מגופרים באיכות גבוהה, עבור חוזק מתיחה מעולה וייצור סדרתי בכמויות גדולות. הטכנולוגיה הזאת מתאימה היטב לחומרים שונים (EPDM, SBR, NBR, Neoprene ועוד).

גומי ספוג

פרופילי הספוג שלנו (בצורות ובמידות שונות) מושחלים דרך פיה מתוכננת ומוקשים במיקרוגל, בתעלות חמות או באמבט מלח. יש לנו היכולת לבצע אקסטרוזיה בפיה אחת, קו-אקסטרוזיה ואקסטרוזיה משולשת מ-0.4 גרם/סמ"ק עד 0.8 גרם/סמ"ק.

תהליך 'פלוקינג' – flocking – ציפוי פני השטח בסיבי אריג

התהליך כרוך ביישום סיבים קצרים מיוחדים של נילון או ראיון (rayon) ישירות על הפרופיל שצופה קודם בדבק. הטכנולוגיה הזאת ממלאת פונקציה כפולה: אטימה ותנועה קלה.

גומי עם הדבקה עצמית (דו-צדדי)

יש לנו את הטכנולוגיה ליישם את ההדבקה העצמית, למטרות אטימה, על כל פרופיל של מוצר או חלק המיוצר בתבנית. הטכנולוגיה הזאת ישימה לאורכים, צורות וחומרים שונים, בהתאם לדרישות היישום עבור התקשרות והרכבה.

חיזוק במתכת

סוג זה של טכנולוגיית ייצור בקו-אקסטרוזיה משלב מתכת עם גומי באמצעות השימוש בהדבקה חזקה במיוחד של המתכת והגומי. הגומי נותן את הגמישות; המתכת מקנה יציבות:

 • מתכת לא מגולוונות מיוצרת עם חורים מנוקבים רציפים
 • ייצור פרופילים עד לרוחב של 400 מ"מ